Station (7.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: view
id: tampilan

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Core
id: Inti

en: Archive
id: Arsip

en: Maximum age
id: Umur maksimum

en: Archives
id: Arsip

en: Artist
id: Artis

en: Time
id: Waktu

en: remove
id: buang

en: View
id: Lihat

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: Active
id: Aktif

en: Year
id: Tahun

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Start
id: Mulai

en: Now
id: Sekarang

en: Both
id: Keduanya

en: Duration
id: Durasi

en: Today
id: Hari ini

en: Hour
id: Jam

en: Style
id: Gaya

en: Finish
id: Selesai

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: The content type %name has been updated.
id: Jenis konten %name sudah di-update.

en: The content type %name has been added.
id: Jenis konten %name sudah ditambahkan.

en: Added content type %name.
id: Jenis konten %name sudah ditambahkan.
