Station (7.x-2.0-beta1) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: view
is: skoða

en: Number
is: Númer

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Import
is: Flytja inn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: midnight
is: miðnætti

en: noon
is: hádegi

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Core
is: Kjarni

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Maximum age
is: Hámarksaldur

en: Imported on
is: Flutt inn þann

en: Album
is: Myndasafn

en: Artist
is: Listamaður

en: Ends
is: Endar

en: Time
is: Tími

en: remove
is: fjarlægja

en: View
is: Skoða

en: Add item
is: Bæta við hluta

en: Active
is: Virkt

en: Year
is: Ár

en: Week
is: Vika

en: Day
is: Dagur

en: Start
is: Hefst

en: Now
is: Núna

en: Both
is: Bæði

en: Today
is: Í dag

en: Hour
is: Klukkustund

en: Style
is: Stíll

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: The content type %name has been updated.
is: Efnisgerðin %name hefur verið uppfærð.
