Station (7.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (75 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: URLs
ja: URL

en: view
ja: ビュー

en: Number
ja: 数値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: Core
ja: コア

en: Show archive
ja: アーカイブを見る

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Clean up
ja: クリーンアップ

en: Maximum age
ja: 最大年

en: Archives
ja: アーカイブ

en: Added %title to the archive.
ja: アーカイブに %title を追加しました。

en: Album
ja: アルバム

en: Artist
ja: アーティスト

en: Playlist
ja: プレイリスト

en: View all playlists
ja: すべてのプレイリストを表示

en: Add new playlist
ja: プレイリストを追加

en: Tracks
ja: トラック

en: Genre
ja: ジャンル

en: Schedule
ja: スケジュール

en: Time increment
ja: 時間の増分

en: 15 Minutes
ja: 15分

en: 30 Minutes
ja: 30分

en: 1 Hour
ja: 1時間

en: Time
ja: 時間

en: remove
ja: 除去

en: View
ja: ビュー

en: Add item
ja: 項目を追加

en: Active
ja: アクティブ

en: Year
ja: 年

en: node
ja: ノード

en: Week
ja: 週

en: Day
ja: 日

en: Start
ja: 開始

en: Now
ja: 今

en: Both
ja: 両方

en: Duration
ja: 期間

en: Today
ja: 今日

en: Hour
ja: 時

en: Date formats
ja: 日付書式

en: Style
ja: スタイル

en: Increment
ja: 増加

en: 1 Minute
ja: 1分

en: 5 Minutes
ja: 5分

en: Finish
ja: 終了

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: View link
ja: 表示リンク

en: 12-hour (am/pm)
ja: 12時間（午前/午後）

en: 24-hour
ja: 24時間

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: 2 Hours
ja: 2時間

en: Add more
ja: さらに追加

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: The content type %name has been updated.
ja: コンテンツタイプ %name が更新されました。

en: The content type %name has been added.
ja: コンテンツタイプ %name が追加されました。

en: Added content type %name.
ja: コンテンツタイプ %name が追加されました。

en: Default Schedule
ja: デフォルトスケジュール

en: Import date
ja: 日時をインポート
