Station (7.x-2.0-beta1) - en to kn translation catalogue (46 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Album
kn: ಆಲ್ಬಂ

en: Artist
kn: ಕಲಾಕಾರ

en: Playlist
kn: ಚಲಾವಣಾ ಪಟ್ಟಿ

en: Program
kn: ಕ್ರಮವಿಧಿ (ಪ್ರೋಗ್ರಾಂ)

en: Tracks
kn: ಟ್ರ್ಯಾಕ್‌ಗಳು

en: Programs
kn: ಪ್ರೋಗ್ರಾಂಗಳು

en: Homepage URL
kn: ನೆಲೆಪುಟ URL

en: Genre
kn: ಶೈಲಿ

en: Starts
kn: ಆರಂಭಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Ends
kn: ಕೊನೆಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Now
kn: ಈಗ

en: Both
kn: ಎರಡೂ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: 24-hour
kn: ೨೪-ಗಂಟೆ
