Station (7.x-2.0-beta1) - en to ml translation catalogue (29 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: view
ml: കാണുക

en: Number
ml: അക്കം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Name
ml: പേര്

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

en: Core
ml: കോര്‍

en: Maximum age
ml: പരമാവധി പ്രായപരിധി

en: Album
ml: ആൽബം

en: Artist
ml: കലാകാരന്‍

en: Time
ml: സമയം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Day
ml: ദിവസം
