Station (7.x-2.0-beta1) - en to mr translation catalogue (39 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: view
mr: दाखवा

en: Number
mr: अंक

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: midnight
mr: मध्यरात्र

en: noon
mr: दुपार

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Station
mr: स्थानक

en: Core
mr: मूळ

en: station
mr: स्थानक

en: Maximum age
mr: जास्तीतजास्त वय

en: Artist
mr: कलाकार

en: Program
mr: कार्यक्रम

en: Programs
mr: कार्यक्रम

en: 15 Minutes
mr: १५ मिनिटे

en: 30 Minutes
mr: ३० मिनिटे

en: 1 Hour
mr: एक तास

en: Time
mr: वेळ

en: remove
mr: मिटवा

en: View
mr: बघा

en: Active
mr: सक्रिय

en: Year
mr: वर्ष

en: Day
mr: दिवस
