Station (7.x-2.0-beta1) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: URLs
nl: URL's

en: view
nl: weergeven

en: Number
nl: Getal

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Save
nl: Opslaan

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Core
nl: Kern

en: Archive
nl: Archief

en: Import path
nl: Importeerpad

en: Clean up
nl: Opruimen

en: Maximum age
nl: Maximale leeftijd

en: Archives
nl: Archieven

en: Artist
nl: Artiest

en: Playlist
nl: Afspeellijst

en: Add new playlist
nl: Nieuwe afspeellijst toevoegen

en: Homepage URL
nl: Voorpagina-URL

en: Schedule
nl: Inplannen

en: 1 Hour
nl: 1 Uur

en: Starts
nl: Begint

en: Ends
nl: Eindigt

en: Time
nl: Tijd

en: remove
nl: verwijderen

en: View
nl: Weergeven

en: Remove item
nl: Item verwijderen

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Active
nl: Actief

en: Year
nl: Jaar

en: Day
nl: Dag

en: Start
nl: Begin

en: Now
nl: Nu

en: Both
nl: Beide

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Time format
nl: Tijdformaat

en: Today
nl: Vandaag

en: Hour
nl: Uur

en: Date formats
nl: Datumnotaties

en: Style
nl: Stijl

en: Increment
nl: Toename

en: Finish
nl: Voltooien

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Edit item
nl: Wijzig item

en: Current time
nl: Huidige tijd

en: View link
nl: Link weergeven

en: 12-hour (am/pm)
nl: 12-uur (am/pm)

en: 24-hour
nl: 24-uur

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Add more
nl: Meer toevoegen

en: Day of week
nl: Dag van de week

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: The content type %name has been updated.
nl: Het inhoudstype %name is bijgewerkt.

en: The content type %name has been added.
nl: Het inhoudstype %name is toegevoegd.

en: Added content type %name.
nl: Inhoudstype %name toegevoegd.

en: Default Schedule
nl: Standaard Planning

en: Import date
nl: Importdatum
