Station (7.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: view
oc: veire

en: Number
oc: Nombre

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Core
oc: Còr

en: Artist
oc: Artista

en: Programs
oc: Programas

en: Schedule
oc: Planning

en: Time
oc: Ora

en: remove
oc: suprimir

en: View
oc: Veire

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Active
oc: Actiu

en: Year
oc: Annada

en: node
oc: nosèl

en: Day
oc: Jorn

en: Now
oc: Ara

en: Both
oc: Los dos

en: Duration
oc: Durada

en: Today
oc: Uèi

en: Hour
oc: Ora

en: Style
oc: Estil

en: Finish
oc: Finir

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: View link
oc: Ligam d'afichatge

en: Add more
oc: Rapondre

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: The content type %name has been updated.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat mes a jorn.

en: The content type %name has been added.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat apondut.

en: Added content type %name.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat apondut.
