Station (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: view
fa: مشاهده

en: Number
fa: عدد

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Core
fa: هسته

en: Archive
fa: آرشیو

en: Album
fa: آلبوم

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Add item
fa: افزودن عنصر

en: Active
fa: فعال

en: Year
fa: سال

en: node
fa: محتوا

en: Day
fa: روز

en: Both
fa: هردو

en: Duration
fa: مدت

en: Hour
fa: ساعت

en: Style
fa: اصلوب

en: Finish
fa: پایان

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: The content type %name has been updated.
fa: نوع محتوای %name به‌روز شد.

en: The content type %name has been added.
fa: نوع محتوای %name اضافه شد.

en: Added content type %name.
fa: نوع محتوای %name اضافه شد.
