Station (7.x-2.0-beta1) - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: view
ro: afișează

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Core
ro: Nucleu

en: Archive
ro: Arhivă

en: Import path
ro: Cale import

en: Clean up
ro: Curăţare

en: Maximum age
ro: Vârsta maximă

en: Archives
ro: Arhive

en: Genre
ro: Gen

en: Time increment
ro: Incrementare timp

en: Ends
ro: Se termină

en: Time
ro: Ora

en: remove
ro: elimină

en: View
ro: Afișează

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Active
ro: Activ

en: Year
ro: Anul

en: node
ro: nod

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: Now
ro: Acum

en: Both
ro: Ambele

en: Duration
ro: Durată

en: Today
ro: Azi

en: Hour
ro: Oră

en: Date formats
ro: Formate de dată

en: Style
ro: Stil

en: Increment
ro: Creștere

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afișsat

en: Add more
ro: Adaugă mai mult

en: The content type %name has been updated.
ro: Tipul de conținut %name a fost actualizat.

en: The content type %name has been added.
ro: Tipul de conținut %name a fost adăugat.

en: Added content type %name.
ro: Am adăugat tipul de conținut %name.
