Station (7.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: view
tr: görüntüle

en: Number
tr: Sayı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Core
tr: Çekirdek

en: Archive
tr: Arşiv

en: Maximum age
tr: En fazla yaş

en: Archives
tr: Arşivler

en: Album
tr: Albüm

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Tracks
tr: Parçalar

en: Homepage URL
tr: Anasayfa URL

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Time increment
tr: Zaman artırımı

en: 15 Minutes
tr: 15 Dakika

en: 30 Minutes
tr: 30 Dakika

en: 1 Hour
tr: 1 Saat

en: Starts
tr: Başlama

en: Ends
tr: Bitiş

en: Time
tr: Zaman

en: remove
tr: sil

en: View
tr: Görüntüle

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Active
tr: Etkin

en: Year
tr: Yıl

en: node
tr: düğüm

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Start
tr: Başlangıç

en: Now
tr: Şimdi

en: Both
tr: İkisi de

en: Duration
tr: Süre

en: Today
tr: Bugün

en: Hour
tr: Saat

en: Date formats
tr: Tarih biçimleri

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Increment
tr: Arttır

en: Finish
tr: Bitir

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: View link
tr: Bağlantıyı görüntüle

en: Add more
tr: Ekle

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: The content type %name has been updated.
tr: %name içerik türü güncellendi.

en: The content type %name has been added.
tr: %name içerik türü eklendi.

en: Added content type %name.
tr: %name içerik türü eklendi.
