Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: User
ar: المستخدم

en: Page
ar: الصفحة

en: Url
ar: المسار

en: Top pages
ar: أشهر الصفحات

en: Recent hits
ar: الطلبات الحديثة

en: @time ago
ar: منذ @time

en: Number of most recent views to display
ar: عدد أحدث ما عرض

en: No statistics available.
ar: لا توجد إحصائيات متوفرة.

en: details
ar: تفاصيل

en: Hits
ar: الطلبات

en: Last visit
ar: آخر زيارة

en: Top 'page not found' errors
ar: أكثر أخطاء 'الصفحة غير موجودة'

en: Top 'access denied' errors
ar: أكثر أخطاء 'الوصول ممنوع'

en: Top pages in the past %interval
ar: أشهر الصفحات في آخر %interval

en: Top referrers in the past %interval
ar: أكثر من يربط للموقع في آخر %interval

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ar: عدد العناصر التي ستعرض في قائمة "المعروض حديثا".

en: Top referrers
ar: أصحاب الروابط الواردة

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل
