Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Statistics
de: Statistiken

en: User
de: Benutzer

en: Page
de: Seite

en: Url
de: URL

en: Top pages
de: Wichtigste Seiten

en: Recent hits
de: Neueste Aufrufe

en: @time ago
de: vor @time

en: Number of most recent views to display
de: Anzahl der neuesten Seitenzugriffe, die angezeigt werden sollen

en: No statistics available.
de: Keine Statistiken verfügbar.

en: details
de: Details

en: Hits
de: Zugriffe

en: Last visit
de: Letzter Besuch

en: Top 'page not found' errors
de: Häufigste ‚Nicht gefunden‘-Fehler

en: Top 'access denied' errors
de: Häufigste ‚Zugriff verboten‘-Fehler

en: Top pages in the past %interval
de: Wichtigste Seiten der letzten %interval

en: Top referrers in the past %interval
de: Wichtigste Referrer der letzten %interval

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
de: Die Anzahl der Einträge, die in der „Zuletzt angezeigt“-Liste erscheinen soll.

en: Top referrers
de: Wichtigste Referrer

en: Recent log messages
de: Aktuelle Protokollnachrichten
