Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (21 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Timestamp
es: Sello temporal

en: Statistics
es: Estadísticas

en: User
es: Usuario

en: Page
es: Página

en: Url
es: URL

en: Top pages
es: Páginas principales

en: Recent hits
es: Visitas recientes

en: @time ago
es: Hace @time

en: Number of most recent views to display
es: Cantidad de visitas recientes

en: No statistics available.
es: No hay estadísticas disponibles.

en: details
es: detalles

en: Hits
es: Visitas

en: Last visit
es: Última visita

en: Top 'page not found' errors
es: Principales errores de "página no encontrada"

en: Top 'access denied' errors
es: Principales errores de "acceso denegado"

en: Top pages in the past %interval
es: Páginas más visitadas en %interval

en: Top referrers in the past %interval
es: Referentes principales en %interval

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
es: Cuántos elementos de contenido se debe mostrar en la lista «impresiones recientes»,

en: Top referrers
es: Referentes principales

en: Recent log messages
es: Mensajes recientes del registro
