Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Page
fa: صفحه

en: Url
fa: نشانی

en: Top pages
fa: بهترین صفحه‌ها

en: Recent hits
fa: جدیدترین بازدیدها

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Number of most recent views to display
fa: تعداد جدیدترین مشاهده‌ها برای نمایش

en: No statistics available.
fa: هیچ آماری در دسترس نیست.

en: details
fa: جزئیات

en: Hits
fa: بازدیدها

en: Last visit
fa: آخرین بازدید

en: Top 'page not found' errors
fa: بالاترین خطاهای «صفحه پیدا نشد»

en: Top 'access denied' errors
fa: بالاترین خطای «دسترسی مجاز نیست»

en: Top pages in the past %interval
fa: بهترین صفحه‌ها در %interval گذشته

en: Top referrers in the past %interval
fa: برترین ارجاعات در %interval گذشته

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
fa: جه تعداد اقلام در «مشاهدات اخیر» نمایش داده شود.

en: Top referrers
fa: بهترین ارجاع دهندگان

en: Recent log messages
fa: جدیدترین گزارش‌ها
