Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Statistics
fr: Statistiques

en: User
fr: Utilisateur

en: Url
fr: URL

en: Top pages
fr: Top des pages

en: Recent hits
fr: Accès récents

en: @time ago
fr: il y a @time

en: Number of most recent views to display
fr: Nombre de visualisations les plus récentes à afficher

en: No statistics available.
fr: Aucune statistique n'est disponible.

en: details
fr: détails

en: Hits
fr: Accès

en: Last visit
fr: Dernière visite

en: Top 'page not found' errors
fr: Principales erreurs de type « page non trouvée »

en: Top 'access denied' errors
fr: Principales erreurs de type « accès refusé »

en: Top pages in the past %interval
fr: Top des pages depuis %interval

en: Top referrers in the past %interval
fr: Top des références depuis %interval

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
fr: Nombre d'éléments de contenu afficher dans la liste « vu récemment ».

en: Top referrers
fr: Top des référents

en: Recent log messages
fr: Entrées récentes du journal
