Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Statistics
it: Statistiche

en: User
it: Utente

en: Page
it: Pagina

en: Top pages
it: Pagine più viste

en: Recent hits
it: Visite recenti

en: @time ago
it: @time fa

en: Number of most recent views to display
it: Numero di visite più recenti da mostrare

en: No statistics available.
it: Statistiche non disponibili.

en: details
it: dettagli

en: Hits
it: Accessi

en: Last visit
it: Ultima visita

en: Top 'page not found' errors
it: Errori 'pagina non trovata' più frequenti

en: Top 'access denied' errors
it: Errori 'accesso negato' più frequenti

en: Top pages in the past %interval
it: Pagine più viste negli ultimi %interval

en: Top referrers in the past %interval
it: Referrer più frequenti negli ultimi %interval

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
it: Quanti contenuti mostrare nell'elenco "visti di recente".

en: Top referrers
it: Maggiori referenti

en: Recent log messages
it: Messaggi di log recenti
