Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: Page
ja: ページ

en: Url
ja: URL

en: Top pages
ja: ページアクセスの上位

en: Recent hits
ja: 最近のアクセス

en: @time ago
ja: @time 前

en: Number of most recent views to display
ja: 最近参照されたコンテンツの表示数

en: No statistics available.
ja: 統計はありません。

en: details
ja: 詳細

en: Hits
ja: アクセス数

en: Last visit
ja: 前回の訪問

en: Top 'page not found' errors
ja: 「ページが見つかりません」エラーの上位

en: Top 'access denied' errors
ja: 「アクセスは拒否されました」エラーの上位

en: Top pages in the past %interval
ja: 過去%intervalでの上位のページ

en: Top referrers in the past %interval
ja: 過去%intervalでの上位の参照元

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ja: 「最近の参照」リストに表示するコンテンツ項目の数を指定してください。 無効にすると、この項目が表示されなくなります。

en: Top referrers
ja: 参照元の上位

en: Recent log messages
ja: 最近のログメッセージ
