Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: User
pt: Usuário

en: Page
pt: Página

en: Url
pt: URL

en: Top pages
pt: Páginas mais visitadas

en: Recent hits
pt: Visitas recentes

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Number of most recent views to display
pt: Número de itens exibidos na lista de últimos posts visitados

en: No statistics available.
pt: Não há nenhuma estatística disponível.

en: details
pt: detalhes

en: Last visit
pt: Última visita

en: Top 'page not found' errors
pt: Erros de 'página não encontrada' mais comuns

en: Top 'access denied' errors
pt: Erros de 'acesso negado' mais comuns

en: Top pages in the past %interval
pt: Páginas mais visitadas nos(as) últimos(as) %interval

en: Top referrers in the past %interval
pt: Principais referências externas nos(as) últimos(as) %interval

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
pt: Quantos itens exibir na lista "últimos posts visitados".

en: Top referrers
pt: Principais referências externas

en: Recent log messages
pt: Mensagens recentes do registro
