Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Top pages
id: Halaman populer

en: Recent hits
id: Kunjungan terakhir

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Number of most recent views to display
id: Jumlah tampilan terakhir yang ditampilkan.

en: No statistics available.
id: Tidak ada statistik yang tersedia.

en: details
id: detil

en: Last visit
id: Kunjungan terakhir

en: Top 'page not found' errors
id: Kesalahan 'halaman tak ditemukan' terbanyak

en: Top 'access denied' errors
id: Kesalahan 'akses ditolak' terbanyak

en: Top pages in the past %interval
id: Halaman terpopuler dalam %interval terakhir

en: Top referrers in the past %interval
id: Referer terbanyak dalam %interval terakhir

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
id: Berapa banyak materi yang ditampilkan pada daftar "kunjungan terakhir".

en: Top referrers
id: Referer terbanyak

en: Recent log messages
id: Pesan-pesan log terakhir
