Statistics Blocks (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Statistics
uk: Статистика

en: User
uk: Користувач

en: Page
uk: Сторінка

en: Top pages
uk: Популярні сторінки

en: Recent hits
uk: Останні відвідування

en: @time ago
uk: @time тому

en: Number of most recent views to display
uk: Відображувана кількість найостанніших переглядів

en: No statistics available.
uk: Статистика відсутня.

en: details
uk: подробиці

en: Hits
uk: Перегляди

en: Last visit
uk: Останнє відвідування

en: Top 'page not found' errors
uk: Найчастіші помилки 'сторінку не знайдено'

en: Top 'access denied' errors
uk: Найчастіші помилки 'доступ заборонено'

en: Top pages in the past %interval
uk: Найвідвідуваніші сторінки за останні %interval

en: Top referrers in the past %interval
uk: Найчастіші джерела за минулий %interval

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
uk: Скільки матеріалів показувати у списку "найостанніші перегляди".

en: Top referrers
uk: Найчастіші джерела відвідувань

en: Recent log messages
uk: Останні записи журналу
