Statistics Pro (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Name
fa: نام

en: up
fa: بالا

en: Add
fa: افزودن

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: never
fa: هرگز

en: Display mode
fa: نحوه نمایش

en: Access log settings
fa: تنظیمات گزارش دسترسی

en: Enable access log
fa: فعال سازی گزارش دسترسی

en: Statistics
fa: آمار

en: Paths
fa: مسیرها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: String
fa: رشته

en: Users
fa: کاربران

en: Tools
fa: ابزارها

en: Today
fa: امروز

en: The settings have not been saved because of the errors.
fa: تنظیمات به علت رخ دادن خطا ذخیره نشد.

en: Session
fa: نشست

en: @module module
fa: ماژول @module

en: Alerts
fa: اخطارها
