Statistics Pro (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Logs
hi: लॉग

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: up
hi: ऊपर

en: px
hi: पिक्सेल

en: Add
hi: जोड़ें

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: never
hi: कभी नहीं

en: Access log settings
hi: लॉग सेटिंग्स पर पहुँचें

en: Enable access log
hi: लॉग सक्षम करें

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Nodes
hi: नोड्स

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Help pages
hi: सहायता पृष्ठ

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Tools
hi: उपकरण

en: Today
hi: आज

en: The settings have not been saved because of the errors.
hi: त्रुटियों के कारण सेटिंग्स सहेजी नहीं गई हैं।

en: Session
hi: सेशन

en: @module module
hi: @module मोड्यूल
