Statistics Pro (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: Overview
id: Sekilas

en: Date
id: Tanggal

en: Logs
id: Catatan

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: up
id: ke atas

en: Add
id: Tambah

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: never
id: tidak pernah

en: Access log settings
id: Pengaturan log akses

en: Enable access log
id: Aktifkan log akses

en: Statistics
id: Statistik

en: Nodes
id: Node

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: String
id: Untai

en: Users
id: Pengguna

en: Tools
id: Alat

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

en: The settings have not been saved because of the errors.
id: Pengaturan ini belum disimpan karena memiliki kesalahan.

en: Session
id: Sesi

en: @module module
id: Modul @module

en: Errors
id: Kesalahan

en: Alerts
id: Peringatan

en: Warnings
id: Peringatan

en: Content statistics
id: Statistik konten
