Statistics Pro (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Value
ja: 値

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Comments
ja: コメント

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Logs
ja: ログ

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Name
ja: 名前

en: up
ja: 上

en: Add
ja: 追加

en: Main
ja: メイン

en: The configuration options have been reset to their default values.
ja: 設定オプションがデフォルトの値に戻されました。

en: never
ja: なし

en: Display mode
ja: 表示モード

en: Access log settings
ja: アクセスログの設定

en: Enable access log
ja: アクセスログを有効にする

en: Statistics
ja: 統計

en: Paths
ja: パス

en: Nodes
ja: ノード

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: Terms
ja: ターム

en: String
ja: 文字列

en: Users
ja: ユーザー

en: Tools
ja: ツール

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: The settings have not been saved because of the errors.
ja: エラーが発生したため、設定が保存されませんでした。

en: Session
ja: セッション

en: @module module
ja: @module モジュール

en: Browscap
ja: ブラウザーキャプチャ

en: Errors
ja: エラー

en: Alerts
ja: アラート

en: Warnings
ja: 警告

en: Content statistics
ja: コンテンツ統計
