Statistics Pro (7.x-1.0) - en to jv translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Value
jv: Biji

en: Cancel
jv: Batal

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Comments
jv: Komèntar

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Name
jv: Jeneng

en: up
jv: munggah

en: Add
jv: Tambah

en: The configuration options have been reset to their default values.
jv: Opsi konfigurasi wis dibalekna nang nilai asline.

en: never
jv: ora tau

en: Access log settings
jv: Sétingan log aksés.

en: Enable access log
jv: Uripna aksés log

en: Statistics
jv: Statistik

en: Nodes
jv: Node

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: String
jv: Tembung

en: Users
jv: Panganggo

en: Today
jv: Dinā iki

en: The settings have not been saved because of the errors.
jv: Pengaturan iki durung disimpen sebab ésih ana kesalahané.

en: Session
jv: Sési

en: @module module
jv: modul @module
