Statistics Pro (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Cancel
ru: Отмена

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Comments
ru: Комментарии

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Logs
ru: Системные журналы

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Name
ru: Название

en: up
ru: Вверх

en: Add
ru: Добавить

en: Main
ru: Основная

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: never
ru: никогда

en: Display mode
ru: Режим отображения

en: Access log settings
ru: Настройки журнала доступа

en: Enable access log
ru: Включить журнал доступа

en: Statistics
ru: Статистика

en: Paths
ru: Пути

en: Nodes
ru: Материалы

en: This field is required.
ru: Это поле обязательно для заполнения.

en: Terms
ru: Термины

en: String
ru: Строка

en: Users
ru: Пользователи

en: Tools
ru: Инструменты

en: Today
ru: Сегодня

en: Yesterday
ru: Вчера

en: The settings have not been saved because of the errors.
ru: Настройки не были сохранены из-за возникших ошибок.

en: Session
ru: Сессия

en: @module module
ru: модуль @module

en: Errors
ru: Ошибки

en: Warnings
ru: Предупреждения

en: Content statistics
ru: Статистика содержимого

en: New nodes
ru: Новые материалы

en: down
ru: вниз

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
ru: Надо сделать: добавить сюда строку описания.
