Statistics Pro (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Reset to defaults
vi: Trả về mặc định

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Value
vi: Giá trị

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Comments
vi: Bình luận

en: Overview
vi: Tổng quan

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Logs
vi: Bản ghi

en: Weight
vi: Độ nặng

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Name
vi: Tên

en: up
vi: lên

en: Add
vi: Thêm

en: Main
vi: Trình đơn chính

en: The configuration options have been reset to their default values.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được trả về giá trị mặc định.

en: never
vi: chưa bao giờ

en: Access log settings
vi: Cài đặt bản ghi truy cập

en: Enable access log
vi: Bật bản ghi truy cập

en: Statistics
vi: Thống kê

en: Paths
vi: Đường dẫn

en: Nodes
vi: Các node

en: This field is required.
vi: Trường dữ liệu này là bắt buộc.

en: String
vi: Chuỗi

en: Users
vi: Người dùng

en: Tools
vi: Các công cụ

en: Today
vi: Hôm nay

en: Yesterday
vi: Hôm qua

en: The settings have not been saved because of the errors.
vi: Các thiết lập không lưu được vì lỗi.

en: Session
vi: Phiên làm việc

en: @module module
vi: mô-đun @module

en: Graph
vi: Đồ thị

en: Alerts
vi: Báo động

en: Warnings
vi: Thắng

en: down
vi: xuống

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
vi: TODO Viết mô tả để hiển thị trong UI.
