Statistics Pro (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Comments
nl: Reacties

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Name
nl: Naam

en: up
nl: omhoog

en: Add
nl: Toevoegen

en: Main
nl: Hoofd

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De configuratie-instellingen zijn teruggezet naar de standaardwaarden.

en: never
nl: nooit

en: Display mode
nl: Weergavemodus

en: Access log settings
nl: Toegangslog-instellingen

en: Enable access log
nl: Toegangslog inschakelen

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Paths
nl: Paden

en: This field is required.
nl: Dit veld is verplicht.

en: Terms
nl: Termen

en: String
nl: Tekenreeks

en: Users
nl: Gebruikers

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Today
nl: Vandaag

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: The settings have not been saved because of the errors.
nl: De instellingen zijn niet opgeslagen omdat er fouten zijn opgetreden.

en: Session
nl: Sessie

en: @module module
nl: @module-module

en: Errors
nl: Fouten

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Content statistics
nl: Inhoudsstatistieken

en: New nodes
nl: Nieuwe nodes

en: Time period
nl: Periode

en: down
nl: omlaag

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
nl: Welke tekst moet er aan de gebruiker getoond worden?
