Statistics Pro (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (45 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Value
pl: Wartość

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Comments
pl: Komentarze

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Logs
pl: Dzienniki

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Name
pl: Nazwa

en: up
pl: w górę

en: px
pl: pikseli

en: Add
pl: Dodaj

en: Main
pl: Główne

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: never
pl: nigdy

en: Display mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Access log settings
pl: Ustawienia dziennika odwiedzin

en: Enable access log
pl: Włącz dziennik odwiedzin

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Nodes
pl: Węzły

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Terms
pl: Terminy

en: String
pl: Napis

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: The settings have not been saved because of the errors.
pl: Ustawienia nie zostały zapisane z powodu wystąpienia błędów.

en: Session
pl: Sesja

en: @module module
pl: moduł @module

en: Errors
pl: Błędy

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Content statistics
pl: Statystyki zawartości

en: New nodes
pl: Nowe węzły

en: Time period
pl: Okres czasu

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
pl: TODO Dodać opis wyświetlany w UI.
