Statistics Pro (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Reset to defaults
pt: Restaurar os valores predefinidos

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Comments
pt: Comentários

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Logs
pt: Registos

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Name
pt: Nome

en: up
pt: subir

en: Add
pt: Adicionar

en: Main
pt: Principal

en: The configuration options have been reset to their default values.
pt: As opções de configuração foram reinicializadas para os seus valores predefinidos.

en: never
pt: nunca

en: Display mode
pt: Modo de exibição

en: Access log settings
pt: Aceder às configurações do registo

en: Enable access log
pt: Activar o registo de acessos

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Paths
pt: Caminhos

en: Nodes
pt: Nós

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: Terms
pt: Termos

en: String
pt: Expressão

en: Users
pt: Utilizadores

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Today
pt: Hoje

en: Yesterday
pt: Ontem

en: The settings have not been saved because of the errors.
pt: Os parâmetros não foram guardados porque existem erros.

en: Session
pt: Sessão

en: @module module
pt: módulo @module

en: Errors
pt: Erros

en: Warnings
pt: Avisos

en: Content statistics
pt: Estatísticas de conteúdo

en: Time period
pt: Período de tempo
