Statistics Pro (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Value
ro: Valoare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Logs
ro: Loguri

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Name
ro: Nume

en: up
ro: sus

en: Add
ro: Adaugă

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: never
ro: nicioadă

en: Display mode
ro: Modul de afişare

en: Access log settings
ro: Setările jurnalului de acces

en: Enable access log
ro: Activează jurnalul de acces

en: Statistics
ro: Statistici

en: Nodes
ro: Noduri

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: String
ro: Șir text

en: Users
ro: Utilizatori

en: Tools
ro: Instrumente

en: Today
ro: Azi

en: The settings have not been saved because of the errors.
ro: Opţiunile nu au fost salvate din cauza erorilor.

en: Session
ro: Sesiune

en: @module module
ro: modulul @module

en: Errors
ro: Erori

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Content statistics
ro: Statistici de conținut
