Statistics Pro (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Value
tr: Değer

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Name
tr: İsim

en: up
tr: yukarı

en: Add
tr: Ekle

en: Main
tr: Ana

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Display mode
tr: Görüntüleme modu

en: Access log settings
tr: Erişim günlüğü ayarları

en: Enable access log
tr: Erişim günlüğünü etkinleştir

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Paths
tr: Yollar

en: Nodes
tr: Düğümler

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Terms
tr: Terimler

en: String
tr: Dize

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Tools
tr: Araçlar

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: The settings have not been saved because of the errors.
tr: Hatalardan dolayı ayarlar kaydedilemedi.

en: Session
tr: Oturum

en: @module module
tr: @module eklentisi

en: Errors
tr: Hatalar

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Content statistics
tr: İçerik istatistikleri
