Statistics Pro (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Value
uk: Значення

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Comments
uk: Коментарі

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Logs
uk: Журнали

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: up
uk: вгору

en: px
uk: пікс

en: Add
uk: Додати

en: Main
uk: Головна

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (базових) значень.

en: never
uk: ніколи

en: Display mode
uk: Режим відображення

en: Access log settings
uk: Параметри журнала доступу

en: Enable access log
uk: Увімкнути журнал доступу

en: Statistics
uk: Статистика

en: Paths
uk: Шляхи

en: Nodes
uk: Матеріали

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Terms
uk: Терміни

en: Help pages
uk: Сторінки довідки

en: String
uk: Рядок

en: Users
uk: Користувачі

en: Tools
uk: Інструменти

en: Today
uk: Сьогодні

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Machine
uk: Машина

en: The settings have not been saved because of the errors.
uk: Налаштування не були збережені, оскільки виникли помилки.

en: Session
uk: Сеанс

en: @module module
uk: Модуль @module

en: Graph
uk: Графік

en: Errors
uk: Помилки

en: Alerts
uk: Увага!

en: Warnings
uk: Попередження

en: Advanced Help
uk: Розширена довідка

en: Content statistics
uk: Статистика матеріалів

en: Advanced Help module
uk: Модуль Розширена довідка

en: Graph size
uk: Розмір графіка

en: same
uk: однаковий

en: You can run cron manually.
uk: Ви можете запустити планувальник вручну.

en: down
uk: вниз

en: Charting library
uk: Бібліотека графіків

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
uk: ЗРОБИТИ: Додати опис для показу в інтерфейсі.
