Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (74 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Show on every page except the listed pages.
sv: Visa på alla sidor förutom de angivna sidorna.

en: Show on only the listed pages.
sv: Visa endast på de angivna sidorna.

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Private
sv: Privat

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Public
sv: Offentlig

en: Read more
sv: Läs mer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Tags
sv: Etiketter

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Back
sv: Tillbaka

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: You are not currently subscribed to any active threads
sv: Du prenumererar för närvarande inte på några aktiva trådar.

en: Configure
sv: Konfigurera

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Taxonomy terms
sv: Taxonomitermer

en: Sender
sv: Avsändare

en: Comment
sv: Kommentar

en: Comment ID
sv: Kommentarens ID

en: %time ago
sv: %time sedan

en: Nodes
sv: Noder

en: Advanced
sv: Utökad

en: Terms
sv: Termer

en: Send
sv: Skicka

en: Now
sv: Nu

en: !time ago
sv: !time sedan

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Users
sv: Användare

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sv: Visa om följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (PHP-läge, bara för experter).

en: Flag
sv: Flagga

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Ange en sida per rad i form av Drupalsökvägar. Jokertecken är "*". Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan och %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Messages
sv: Meddelanden

en: characters
sv: tecken

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sv: Om PHP är valt skriver du PHP-kod mellan %php. Observera att felaktig PHP-kod kan förstöra din Drupal-webbplats när den körs.

en: Permalink
sv: Permanent länk

en: 1 comment | @count comments
sv[0]: 1 kommentar
sv[1]: @count kommentarer

en: Reply
sv: Besvara

en: Contexts
sv: Sammanhang

en: Subscribed to
sv: Prenumererar på

en: Domains
sv: Domäner

en: The comment has been deleted.
sv: Kommentaren har raderats.

en: Comment message
sv: Meddelande för kommentar

en: Global options
sv: Övergripande alternativ

en: You are currently subscribed to the following threads:
sv: Du prenumererar för närvarande på följande trådar:

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Current date
sv: Nuvarande datum

en: Comment count
sv: Antal kommentarer

en: Tag ID
sv: Etikett ID

en: Tag type
sv: Etiketttyp

en: Like
sv: Gilla

en: Delete status
sv: Radera status

en: Convert line breaks
sv: Konvertera radbrytningar

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: Sender name
sv: Avsändarens namn

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: AHAH callback
sv: Återanrop via AHAH

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Recipient ID
sv: ID-nummer för mottagare

en: %time hence
sv: %time från nu
