Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-beta2) - en to ast translation catalogue (30 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Pages
ast: Páxines

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Read more
ast: Lleer más

en: Enabled
ast: Activáu

en: Comments
ast: Comentarios

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Edit
ast: Editar

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Configure
ast: Configurar

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Taxonomy terms
ast: Taxonomía de los términos

en: Comment
ast: Comentariu

en: Comment ID
ast: ID del comentariu

en: Nodes
ast: Noyos

en: Send
ast: Unviar

en: !time ago
ast: hai !time

en: Basic
ast: Básicu

en: Users
ast: Usuarios

en: characters
ast: caráuteres
