Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Show on every page except the listed pages.
fi: Näytä kaikilla paitsi näillä sivuilla.

en: Show on only the listed pages.
fi: Näytä vain näillä sivuilla.

en: Pages
fi: Sivut

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Private
fi: Yksityinen

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Public
fi: Julkinen

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Tags
fi: Tagit

en: Tag
fi: Tagi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Message
fi: Viesti

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Back
fi: Takaisin

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Configure
fi: Määrittele

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Taxonomy terms
fi: Luokittelutermit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment ID
fi: Kommentin ID

en: %time ago
fi: %time sitten

en: Nodes
fi: Solmut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Terms
fi: Termit

en: Send
fi: Lähetä

en: Now
fi: Nyt

en: !time ago
fi: !time sitten

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
fi: Näytä vain, jos seuraava PHP-koodi palauttaa arvon <code>TRUE</code> (PHP-tila, vain asiantuntijoille).

en: Flag
fi: Lippu

en: Share
fi: Jaa

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Kirjoita kullekin riville yksi Drupalin polku. Tähti (*) toimii jokerimerkkinä. Esimerkiksi polku %blog tarkoittaa blogisivuja ja %blog-wildcard jokaista henkilökohtaista blogia. Etusivu on %front.

en: Messages
fi: Viestit

en: characters
fi: merkit

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fi: Jos PHP-tila on valittuna, syötä PHP-koodi %php -tagien väliin. Huom!  Virheellisen PHP-koodin ajaminen voi rikkoa sivuston.

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: 1 comment | @count comments
fi[0]: 1 kommentti
fi[1]: @count kommenttia

en: Reply
fi: Vastaa

en: Contexts
fi: Kontekstit

en: Subscribed to
fi: Tilattu uutiskirje

en: Domains
fi: Domainit

en: The comment has been deleted.
fi: Kommentti on poistettu.

en: Comment message
fi: Kommentoi viestiä

en: Group title
fi: Ryhmän otsikko

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Current date
fi: Tämänhetkinen päivämäärä

en: Comment count
fi: Kommenttien lukumäärä

en: Like
fi: Tykkää

en: Reply method
fi: Vastausmetodi

en: Sender name
fi: Lähettäjän nimi

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: AHAH callback
fi: AHA paluukutsu

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Context settings
fi: Kontekstin asetukset

en: Recipient ID
fi: Vastaanottajan ID

en: %time hence
fi: %time siten
