Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-beta2) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Title
is: Titill

en: Show on every page except the listed pages.
is: Sýna á öllum síðum nema þær sem eru á listanum.

en: Show on only the listed pages.
is: Sýna aðeins á síðum sem eru á listanum.

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Public
is: Almenn

en: Read more
is: Lesa meira

en: Enabled
is: Virkt

en: Comments
is: Ummæli

en: Tags
is: Efnisorð

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Back
is: Til baka

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Configure
is: Stilla

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Sender
is: Sendandi

en: Comment
is: Ummæli

en: %time ago
is: %time síðan

en: Nodes
is: Nóður

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Send
is: Senda

en: Now
is: Núna

en: Basic
is: Einfalt

en: Users
is: Notendur

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
is: Sýna ef eftirfararandi PHP kóði skilar <code>TRUE</code> (PHP-hamur, aðeins sérfræðingar).

en: Share
is: Deila

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
is: Ef PHP-sýn er valin, setjið þá PHP kóða milli %php. Athugið að ef settur er inn rangur PHP-kóði getur hann valdið því að Drupal vefurinn hættir að virka.

en: 1 comment | @count comments
is[0]: 1 ummæli
is[1]: @count ummæli

en: Reply
is: Svara

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Current date
is: Núverandi dagsetning

en: %chars characters allowed
is: %chars tákn leyfð

en: Sender name
is: Nafn sendanda
