Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable1) - en to da translation catalogue (78 entries)

en: Title
da: Titel

en: Show on every page except the listed pages.
da: Vis på alle sider undtagen de nævnte.

en: Show on only the listed pages.
da: Vis kun på de nævnte sider.

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Private
da: Privat

en: Organic groups
da: Organiske grupper

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Public
da: Offentlig

en: Read more
da: Læs mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Back
da: Tilbage

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Refresh
da: Opdatér

en: You are not currently subscribed to any active threads
da: Du abonnerer i øjeblikket ikke på nogen aktive tråde

en: Organic Groups
da: Organiske grupper

en: Configure
da: Konfigurér

en: User ID
da: Bruger ID

en: Taxonomy terms
da: Taksonomitermer

en: Sender
da: Afsender

en: Comment
da: Kommentar

en: %time ago
da: %time siden

en: Nodes
da: Indhold

en: Advanced
da: Avanceret

en: Terms
da: Ord

en: Now
da: Nu

en: !time ago
da: !time siden

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Users
da: Brugere

en: Anonymous
da: Anonym

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
da: Vis hvis følgende PHP-kode returnerer <code>SAND</code> (PHP-tilstand, kun for eksperter).

en: Share
da: Del

en: share
da: del

en: Imagecache preset
da: Imagecache forvalg

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Messages
da: Beskeder

en: View user profile.
da: Vis brugerprofil.

en: characters
da: tegn

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: 1 comment | @count comments
da[0]: 1 kommentar
da[1]: @count kommentarer

en: Reply
da: Svar

en: @user's picture
da: @users billede

en: Contexts
da: Kontekster

en: Subscribed to
da: Abonnerer på

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Context
da: Kontekst

en: Domains
da: Domæner

en: The status.
da: Tilstanden.

en: The comment has been deleted.
da: Kommentaren er blevet slettet.

en: User profiles
da: Bruger profiler

en: Include this to gain access to the flag counter field.
da: Medtag dette for at få adgang til flagtællerfeltet.

en: Digest line
da: Sammendragslinje

en: Group title
da: Gruppetitel

en: Group footer
da: Gruppesidefod

en: Global options
da: Globale indstillinger

en: Define the available subscription types that will be enabled globally
da: Definér de tilgængelige abonnementstyper som skal aktiveres globalt

en: You are currently subscribed to the following threads:
da: Du abonnerer i øjeblikket på følgende tråde:

en: Following
da: Følger

en: Comment count
da: Kommentarantal

en: Tag ID
da: Taggets ID

en: Follow
da: Følg

en: Delete status
da: Slet status

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Context settings
da: Indstillinger for kontekst

en: Recipient ID
da: Modtager ID

en: %time hence
da: %time siden
