Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable1) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Show on every page except the listed pages.
ro: Afişează pe toate paginile exceptând paginile selectate.

en: Show on only the listed pages.
ro: Afişează numai pe paginile selectate.

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Private
ro: Privat

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Comments
ro: Comentarii

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Back
ro: Înapoi

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Configure
ro: Configurează

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Taxonomy terms
ro: Termenii taxonomiei

en: Sender
ro: Expeditor

en: Comment
ro: Comentariu

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Nodes
ro: Noduri

en: Advanced
ro: Avansat

en: Send
ro: Trimite

en: Now
ro: Acum

en: !time ago
ro: în urmă cu !time

en: Basic
ro: Simplu

en: Users
ro: Utilizatori

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ro: Indică dacă următorul cod PHP întoarce <code>TRUE</code> (mod-PHP, numai pentru experţi).

en: Flag
ro: Semnalizare

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Messages
ro: Mesaje

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: characters
ro: caractere

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ro: Dacă a fost ales modul PHP, introdu cod PHP intre %php. Reţine că executarea de cod PHP incorect poate duce la năruirea întregului sit Drupal.

en: Permalink
ro: Link permanent

en: 1 comment | @count comments
ro[0]: 1 comentariu
ro[1]: @count comentarii
ro[2]: @count de comentarii

en: Reply
ro: Replică

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: Comment count
ro: Contor comentarii

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Recipient ID
ro: ID-ul destinatarului

en: %time hence
ro: %time de aici înainte
