Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable2) - en to cs translation catalogue (61 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Show on every page except the listed pages.
cs: Zobrazit na každé stránce, kromě vypsaných.

en: Show on only the listed pages.
cs: Zobrazit jen na vypsaných stránkách.

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Private
cs: Soukromé

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Public
cs: Veřejná

en: Read more
cs: Číst dál

en: Comments
cs: Komentáře

en: Tag
cs: Štítek

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Back
cs: Zpět

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Configure
cs: Nastavení

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: Sender
cs: Odesílatel

en: Comment
cs: Komentář

en: %time ago
cs: před %time

en: Nodes
cs: Uzly

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Terms
cs: Termíny

en: Send
cs: Poslat

en: Now
cs: Nyní

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Basic
cs: Základní

en: Users
cs: Uživatelé

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
cs: Zobrazit, pokud PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (PHP-mode, jen pro experty).

en: Imagecache preset
cs: Preset modulu Imagecache

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Messages
cs: Zprávy

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: characters
cs: znaky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Permalink
cs: Trvalý odkaz

en: 1 comment | @count comments
cs[0]: @count komentář
cs[1]: @count komentáře
cs[2]: @count komentářů

en: Reply
cs: Odpovědět

en: @user's picture
cs: Obrázek uživatele @user

en: Subscribed to
cs: Přihlášen k

en: Context
cs: Kontext

en: Domains
cs: Domény

en: The comment has been deleted.
cs: Komentář byl odstraněn.

en: User profiles
cs: Profily uživatelů

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: Status message
cs: Zpráva o stavu

en: Recipient ID
cs: ID příjemce

en: %time hence
cs: %time ode dneška
