Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable2) - en to kn translation catalogue (46 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Show on every page except the listed pages.
kn: ಪಟ್ಟಿ ಮಾಡಿದ ಪುಟಗಳನ್ನು ಬಿಟ್ಟು ಉಳಿದ ಪುಟಗಳಲ್ಲಿ ತೋರಿಸು

en: Show on only the listed pages.
kn: keLakaMda puTagaLalli maatra torisu.

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Sender
kn: ಕಳುಹಿಸಿದವರು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: %time ago
kn: %time ಗಳ ಮೊದಲು

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Now
kn: ಈಗ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: View user profile.
kn: ಸದಸ್ಯರ ಪರಿಚಯವನ್ನು ನೋಡಿ

en: characters
kn: ಅಕ್ಷರಗಳು

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Conversation
kn: ಸಂಭಾಷಣೆ

en: Save status comment form
kn: ಸ್ಥಿತಿ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ ನಮೂದನ್ನು ಉಳಿಸಿ
