Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable2) - en to ku translation catalogue (41 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Private
ku: تایبەت

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Tag
ku: تاگ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: None
ku: هیچ

en: Message
ku: پەیام

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Refresh
ku: نوێکردنەوە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Taxonomy terms
ku: واژەکانی پۆلێن

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Nodes
ku: گرێیەکان

en: Send
ku: بینێره‌

en: !time ago
ku: !time لەمەوبەر

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: View user profile.
ku: هەژماری ئەندام پیشان بدە.

en: characters
ku: هێما

en: Permalink
ku: بەستەری هەمیشەیی

en: 1 comment | @count comments
ku[0]: 1 بۆچوون
ku[1]: @count بۆچوون

en: Reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: @user's picture
ku: @user's وێنەی

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: Comment count
ku: ژمارەی بۆچوونەکان

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش
