Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable2) - en to nn translation catalogue (35 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Show on every page except the listed pages.
nn: Vis på alle sider utanom på desse sidene.

en: Show on only the listed pages.
nn: Vis bare på desse sidene.

en: Pages
nn: Sider

en: Delete
nn: Slett

en: Content
nn: Innhald

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Read more
nn: Les meir

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Edit
nn: Rediger

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Back
nn: Attende

en: Save
nn: Lagre

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Comment
nn: Kommentar

en: %time ago
nn: %time sidan

en: Terms
nn: Termar

en: Now
nn: No

en: !time ago
nn: !time sidan

en: Users
nn: Brukarar

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
nn: Visast om fylgjande PHP-kode returnerar <code>TRUE</code> (PHP-mode, bare for ekspertar).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nn: Om PHP-modus er valt, skriv PHP-kode mellom %php. Merk at eksekvering av feil PHP-kode kan øydeleggja Drupal nettstaden.

en: 1 comment | @count comments
nn[0]: 1 kommentar
nn[1]: @count kommentarar

en: Reply
nn: Svar
