Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable2) - en to th translation catalogue (43 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Show on every page except the listed pages.
th: แสดงทุกหน้ายกเว้นหน้าเหล่านี้

en: Show on only the listed pages.
th: แสดงเฉพาะหน้าเหล่านี้

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Taxonomy terms
th: แง่อนุกรมวิธาน

en: %time ago
th: %time ก่อนหน้า

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Send
th: ส่ง

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: !time ago
th: !time ก่อน

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
th: แสดงต่อเมื่อโค้ด PHP ข้างล่างนี้คืนค่า  <code>TRUE</code> (โหมด PHP, เฉพาะผู้เชี่ยวชาญ)

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: ระบุตำแหน่งในระบบของ Drupal 1 ตำแหน่งต่อบรรทัด ตัวอักษร '*' ทำหน้าที่เป็น wildcard ตัวอย่างเช่นตำแหน่ง %blog หมายถึงหน้าบล็อกหลัก และ %blog-wildcard หมายถึงบล็อกของผู้ใช้แต่ละคนทุกบล็อก ถ้าต้องการหน้าแรก ให้ใช้ %front

en: Messages
th: ข้อความ

en: View user profile.
th: ดูรายละเอียดผู้ใช้

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
th: ถ้าเลือกโหมด PHP ให้ใส่โค้ด PHP ระหว่าง %php การใส่โค้ด PHP ที่ไม่สมบูรณ์อาจสร้างปัญหากับเว็บไซต์ได้

en: 1 comment | @count comments
th[0]: 1 ความคิดเห็น
th[1]: @count ความคิดเห็น

en: Reply
th: ตอบ

en: @user's picture
th: รูปภาพของ @user

en: Context
th: บริบท

en: The comment has been deleted.
th: ความเห็นได้ถูกลบ

en: Comment count
th: จำนวนความคิดเห็น

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Recipient ID
th: รหัสผู้รับ
