Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable3) - en to bs translation catalogue (37 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Show on every page except the listed pages.
bs: Prikaži na svakoj stranici osim na navedenim.

en: Show on only the listed pages.
bs: Prikaži samo na navedenim stranicama.

en: Pages
bs: Stranice

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Organic groups
bs: Organske grupe

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Edit
bs: Izmjeni

en: None
bs: Nijedan

en: Message
bs: Poruka

en: Weight
bs: Težina

en: The configuration options have been saved.
bs: Postavke konfiguracije su sačuvane.

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: View
bs: Pregled

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Comment
bs: Komentar

en: %time ago
bs: prije %time

en: Send
bs: Pošalji

en: !time ago
bs: prije !time

en: Basic
bs: Obični

en: Users
bs: Korisnici

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
bs: Prikaži ako sljedeći PHP kod vrati <code>TRUE</code> (PHP-mod, samo za programere).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bs: Unesite jednu stranicu po liniji kao Drupalovu putanju. Znak '*' je wildcard. Na primjer, unesite %blog za blog stranice ili %blog-wildcard za svaki lični blog. %front je naslovna stranica.

en: Messages
bs: Poruke

en: View user profile.
bs: Pogledaj korisnički profil.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bs: Ukoliko je odabran PHP-mod, unesite PHP kod izmedju %php. Nepravilan kod može napraviti "probleme" sa vašom stranicom pa stoga budite oprezni.

en: Reply
bs: Odgovori

en: Comment count
bs: Broj komentara
