Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable3) - en to fa translation catalogue (67 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Show on every page except the listed pages.
fa: در همه صفحات به‌جز صفحات فهرست شده نشان بده.

en: Show on only the listed pages.
fa: فقط در صفحات فهرست شده نشان بده.

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Private
fa: خصوصی

en: Organic groups
fa: گروه‌ها

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Public
fa: عمومی

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیام

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: You are not currently subscribed to any active threads
fa: شما در حال حاضر مشترک هیچ رشته (thread) فعالی نیستید.

en: Configure
fa: پیکربندی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Taxonomy terms
fa: واژه‌های طبقه‌بندی

en: Sender
fa: فرستنده

en: Comment
fa: دیدگاه

en: %time ago
fa: %time قبل

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Send
fa: ارسال

en: Now
fa: اکنون

en: !time ago
fa: !time قبل

en: Basic
fa: پایه

en: Users
fa: کاربران

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
fa: چنانچه کد PHP زیر مقدار <code>TRUE</code> را باز می‌گرداند بلوک را نمایش بده (PHP-mode, فقط برای کاربران حرفه‌ای).

en: Flag
fa: علامت

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: View user profile.
fa: مشاهده نمایه کاربر.

en: characters
fa: حروف

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fa: اگر PHP-mode انتخاب شده باشد، کد PHP خود را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند سایت را از کار بیاندازد.

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: 1 دیدگاه
fa[1]: @count دیدگاه

en: Reply
fa: پاسخ

en: @user's picture
fa: تصویر @user

en: Contexts
fa: زمینه‌ها

en: Subscribed to
fa: مشترک در

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Context
fa: زمینه

en: Following
fa: دنبال شده

en: Comment count
fa: تعداد دیدگاه‌ها

en: Follow
fa: دنبال کن

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: AHAH callback
fa: درخواست AHAH

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: The comment has been saved.
fa: دیدگاه ذخیره شد.
