Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable4) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Subject
bn: বিষয়

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Configure
bn: কনফিগার

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Permalink
bn: পার্মালিঙ্ক

en: @user's picture
bn: @user এর ছবি
