Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable4) - en to he translation catalogue (76 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Show on every page except the listed pages.
he: הצג בכל עמוד פרט לעמודים הרשומים.

en: Show on only the listed pages.
he: הצג רק בעמודים הרשומים.

en: Pages
he: עמודים

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Private
he: פרטי

en: Organic groups
he: קבוצות אורגניות

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Public
he: ציבורי

en: Read more
he: קראו עוד

en: Comments
he: תגובות

en: Tags
he: תגיות

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Back
he: אחורה

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: View
he: צפיה

en: Refresh
he: ריענון

en: You are not currently subscribed to any active threads
he: כרגע אינך מנוי לשום שרשור פעיל

en: Organic Groups
he: קבוצות אורגניות

en: Configure
he: הגדרות

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Taxonomy terms
he: סיווגים

en: Sender
he: שולח

en: Comment
he: תגובה

en: %time ago
he: לפני %time

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Advanced
he: מתקדם

en: Terms
he: מונחים

en: Send
he: שלח

en: Now
he: עכשיו

en: !time ago
he: לפני !time

en: Basic
he: בסיסי

en: Users
he: חברי האתר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
he: הצג עם קוד ה-PHP שלהלן מחזיר <code>TRUE</code> (מצב-PHP, מומחים בלבד).

en: Share
he: שיתוף

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: יש להכניס מיקום אחד לשורה. יש להשתמש במיקומי דרופל. ניתן להשתמש ב'*'. דוגמה למיקומים: '<em>%blog</em>' עבור עמוד הבלוגים ו-'<em>%blog-wildcard</em>'  עבור כל בלוג. '<em>%front</em>' הוא העמוד הראשי.

en: Messages
he: מסרים

en: View user profile.
he: צפיה בפרופיל משתמש

en: characters
he: תוים

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
he: אם נבחר  PHP-mode , הכנס קוד PHP בין %php. שים לב שביצוע של קוד שגוי יכול להרוס את האתר.

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: 1 comment | @count comments
he[0]: תגובה אחת
he[1]: @count תגובות

en: Reply
he: השב

en: @user's picture
he: התמונה של @user

en: Contexts
he: הקשרים

en: Subscribed to
he: מנוי ל

en: Miscellaneous
he: שונות

en: Context
he: הקשר

en: Twitter
he: טוויטר

en: The status.
he: סטטוס זמינות

en: The comment has been deleted.
he: התגובה נמחקה.

en: Comment message
he: מסר תגובה

en: Digest line
he: שורת תקציר

en: Group title
he: כותרת הקבוצה

en: Group footer
he: כותרת תחתית של הקבוצה

en: Global options
he: אפשרויות כלליות

en: Define the available subscription types that will be enabled globally
he: הגדר את סוגי המנויים הזמינים שיופעלו באופן גלובלי

en: You are currently subscribed to the following threads:
he: אתה כרגע מנוי לשרשורים הבאים:

en: Comment count
he: מספר התגובות

en: Follow
he: מעקב

en: Popular tags
he: תגיות פופולריות

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: %time hence
he: %time לכן
