Statuses (Social Microblog) (7.x-1.0-unstable4) - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Show on every page except the listed pages.
ar: اظهره في جميع الصفحات عدا الصفحات المحددة.

en: Show on only the listed pages.
ar: لا تظهره إلا في الصفحات المحددة.

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Private
ar: خاص

en: Organic groups
ar: مجموعات

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Public
ar: عام

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: Tags
ar: وسوم

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Refresh
ar: تحديث

en: Configure
ar: ضبط

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Taxonomy terms
ar: الوسوم

en: Comment
ar: التعليق

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Nodes
ar: العقد

en: Advanced
ar: متقدم

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Send
ar: أرسل

en: !time ago
ar: منذ !time

en: Basic
ar: الأساسي

en: Users
ar: المستخدمين

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ar: إعرض إذا كان كود بي.إتش.بي التالي سيرجع <code>TRUE</code> (نمط بي.إتش.بي، للخبراء فقط).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Messages
ar: الرسائل

en: View user profile.
ar: عرض ملف المستخدم.

en: characters
ar: الأحرف

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: 1 comment | @count comments
ar[0]: تعليق واحد
ar[1]: لا تعليقات
ar[2]: تعليقان
ar[3]: @count تعليقات
ar[4]: @count تعليقا
ar[5]: @count تعليق

en: Reply
ar: رد

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: Subscribed to
ar: مشتركون في

en: Context
ar: السياق

en: Comment count
ar: عدد التعليقات

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Image style
ar: نمط الصورة
